Akademia Gitarowa

Córka rozpoczęła naukę gry na gitarze około 1/2 roku wcześniej przed zapisaniem się w październiku 2012 r. na zajęcia do Pana Andrzeja. Od początku widziałam diametralną różnice w sposobie nauczania i co najważniejsze  w efektach nauki. W szybkim czasie „OWOCE” tej nauki mogłam wraz z bliskimi podziwiać na organizowanych przez Pana Andrzeja kameralnych (ale jakże profesjonalnie przygotowanych) koncertach. Atutem zajęć jest wspaniała, ciepła atmosfera. Pan Andrzej jest bardzo cierpliwym i wyrozumiałym nauczycielem o bardzo wysokiej kulturze osobistej. W tym wszystkim jest jednak bardzo wymagający, co tym bardziej uwidacznia jego profesjonalizm. Podczas zajęć uczniowie uczą się jednak nie tylko gry na gitarze. Pan Andrzej jest bowiem niejednokrotnie nauczycielem „dobrych manier”, jak również osobą z którą uczniowie dzielą się swoimi radościami i troskami.  Jest więc dla nich nie tylko nauczycielem, ale staje się także Przyjacielem… To bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach w relacjach nauczyciel – uczeń, ale jak cenne! Jesteśmy z córką bardzo zadowolone z podjęcia decyzji o pobieraniu nauki u Pana Andrzeja i wszystkich gorąco zachęcamy!
Mama Wiktorii

Zaangażowaniem i podejściem do naszego syna pan Andrzej sprawił, że Paweł jest wciąż pod urokiem gry na gitarze . Nie bez znaczenia są osiągnięcia muzyczne pana Andrzeja, które motywują Pawła do ciągłego sięgania po instrument.
Rodzice Pawła

Gorąco polecam Akademię Gitarową Pana Andrzeja Heimowskiego. Córka uczęszcza na zajęcia u Pana Andrzeja już kilka lat i nie tylko obserwujemy znaczące postępy w doskonaleniu umiejętności gry na gitarze, ale także Marysia jest zmotywowana do dalszej wytężonej pracy. Pan Andrzej buduje szczególną więź zaufania z uczniem, co jednak jest niezmiernie ważne pozostaje wciąż wymagającym i nade wszystko cierpliwym pedagogiem.
Filip Czericki – Tata Marysi

Akademia Gitarowa Pulsaciones została stworzona przez Pana Andrzeja Heimowskiego. Jest to wyjątkowe miejsce przyjazne zarówno dzieciom jak i rodzicom. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach gry na gitarze. Dzięki Panu Andrzejowi czują się zmotywowane i zachęcone do pracy. Moja córeczka Marysia, gra na gitarze od kilku lat. Stale rozwija i pogłębia swoje umiejętności. Pan Andrzej jest dla niej mentorem, niekwestionowanym autorytetem oraz przyjacielem. Panie Andrzeju, dziękuję za czas i serce poświęcone Marysi.
Magdalena Czernicka-Baszuk – Mama Marysi

Pan Andrzej, prowadzący Akademię Gitarową Pulsaciones jest wysokiej klasy wirtuozem i swą pasją potrafi zarazić młodych ludzi. Jest bardzo wymagający, a jednocześnie lubiany przez dzieci. Pan Andrzej uczy dzieci szacunku do muzyki. Motywuje dzieci do pracy, organizując koncerty, na których każde dziecko ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, niezależnie od poziomu zaawansowania. Mój syn zaledwie od roku uczy się gry na gitarze a już grał na koncercie, dzięki czemu czuł się doceniony i zmotywowany do dalszej pracy.
Mama Krzysia

Nie mogę wyobrazić sobie lepszego nauczyciela nauki gry na gitarze dla mojego syna. Zajęcia prowadzi on z ogromnym entuzjazmem i pasją. Jest serdeczny i wyrozumiały a jednocześnie wymagający i konsekwentny. Pozytywna energia i wielka dawka uśmiechu sprawiają, że syn z chęcią chodzi na zajęcia a w konsekwencji, robi niesamowite postępy.
Ewa Durka – Mama Stasia

Nauczyciel czy Mistrz – trudno powiedzieć co jest ważniejsze dla naszego dziecka, i trudno uwierzyć, że te dwie cechy mogą się tak doskonale połączyć w jednej osobie. Andrzej Heimowski, „znakomity gitarzysta młodego pokolenia” (http://www.wfg.com.pl/) ma doskonały kontakt z dziećmi, które potrafi zarazić swoją pasją. Staś w niecałe 2 lata zdecydowanie przekroczył poziom, do którego ja dawno temu dochodziłem przez 4 lata nudnej i żmudnej nauki w tzw. ognisku muzycznym.
Piotr Durka (http://durka.info) – Tata Stasia

Nauczyciele są jak kwiaty: roztaczają piękno po całym świecie. Swoim zamiłowaniem do poznawania świata zarażają swoich uczniów, którzy później niosą ową ciekawość, gdziekolwiek przychodzi im żyć. Nauczyciele, ze swoimi słowami mądrości, budzą tego ducha w nas wszystkich i prowadzą nas po ścieżkach życia… bardzo dziękujemy za wspólne zajęcia z Panem, gdyż dzięki nim Nel postrzega je jako drogocenny dar, a nie jako przykry obowiązek…
Mama Nelly

Nasz syn rozpoczął naukę gry na gitarze u pana Andrzeja 1.5 roku temu. Opanował już czytanie nut, wyklaskiwanie rytmu i podstawy techniki gitarowej.
Forma zajęć, czyli indywidualne lekcje z nauczycielem, pozwala na szybkie postępy zarówno w technice gry jak i teorii muzyki. Tempo nauki jest dostosowane do zdolności dziecka oraz czasu, jaki może przeznaczyć na ćwiczenia w domu. Dzieci co 2-3 miesiące biorą udział w koncercie dla rodziców. Dzięki temu mają możliwość oswoić się z występami publicznymi i zaprezentować utwory, których się ostatnio nauczyły.
Maciek występuje także w szkole na uroczystościach i na lekcjach muzyki.  Pomaga kolegom, którzy mają problemy z czytaniem nut i nauką gry na flecie – jego zdaniem bycie nauczycielem to trudna praca.
Najważniejsze jest to, że Maciek lubi pana Andrzeja, zajęcia nie są dla niego stresujące, a pan Andrzej potrafi zachęcić do ćwiczeń.
Ewa i Andrzej Olszewscy – Rodzice Maćka

Miłość do dzieci, olbrzymia cierpliwość oraz wytrwałość we wprowadzaniu małego człowieka w świat muzyki poprzez naukę gry na gitarze – to z pewnością cechy Pana Andrzeja. Nic dziwnego, że nasza córka Olga uwielbia zajęcia ze swoim Panem Profesorem.
Beata i Łukasz Witkowscy – Rodzice Olgi

Jestem ogromnie szczęśliwa, że mądry, ciepły i dojrzały  człowiek jest nauczycielem i przyjacielem mojego syna.
Monika Lewandowska – Mama Józka

Jesteśmy rodzicami Jasia, który jest uczniem pana Andrzeja Heimowskiego od trzech lat. Niezmiennie podziwiamy zaangażowanie, ogromną cierpliwość, pogodę ducha, pracowitość i wiarę w dzieci pana Andrzeja. Jesteśmy również pod wrażeniem jego życzliwości i serdeczności w stosunku do dzieci i nas, rodziców, oraz determinacji w budowaniu w dzieciach motywacji do gry na gitarze i czerpania z niej przyjemności. Z radością obserwujemy, jak praca z panem Andrzejem rozwija Jasia, jak uwrażliwia go na świat muzyki, uczy pokonywania trudności, opanowania i koncentracji.
Dodatkowo chcielibyśmy wyrazić uznanie dla pana Andrzeja Heimowskiego za przejrzystość w kwestiach finansowych i jego niezwykłą uczciwość, która dotyczy różnych sfer działalności Akademii, od spraw rozliczania nieobecności ucznia na zajęciach, po wspomniane wyżej finanse. Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do tego, że w innych znanych nam szkołach, nieobecność ucznia związana z jego wyjazdem, nawet jeśli jest wcześniej zapowiedziana i tak powoduje, że lekcje przepadają. To, że lekcje zostały opłacone niczego najczęściej nie zmienia. W Akademii pana Heimowskiego lekcje mogą być przeprowadzone w innym terminie, dzięki czemu dziecko może między innymi lepiej przygotować się do koncertu i unika przerw w nauce, które utrudniają czynienie postępów.  
Akademia Gitarowa pana Andrzeja Heimowskiego zasługuje na pochwałę także za staranność w sprawach organizacyjnych oraz dbałość o dobry klimat w akademijnym środowisku, czego wyrazem są regularnie organizowane, odbywające się w przyjacielskiej atmosferze koncerty, które dają uczniom Akademii sposobność zaprezentowania zdobytych umiejętności.
Anna i Artur Gutowie – Rodzice Jasia

Jak ważny jest w procesie edukacji nauczyciel, wiemy wszyscy. W nauce gry na instrumencie, gdzie relacja nauczyciel – uczeń ma charakter indywidualnych zajęć , pedagog staje się mistrzem dla młodego adepta, wzorem do naśladowania. Ważne, żeby był dobrym muzykiem. Ale ważniejsze nawet jest to, żeby był postacią wzbudzającą pozytywne emocje, lubianą, serdeczną i ciepłą osobą, której autorytet budowany jest na radości muzykowania, a nie tylko dyscyplinie (choć ta też przecież jest potrzebna).
Jako mama, która kiedyś kończyła jedną z średnich szkół muzycznych w Warszawie, zawodowo zajmująca się muzyką i zagadnieniami edukacji muzycznej, doceniam nie tylko wielki talent i kreatywność pana Andrzeja Heimowskiego, gitarzysty, który stworzył Akademię Gitarową Pulsaciones. Doceniam także jego promienną naturę i niezwykle rzadką zdolność zarażania pasją muzyczną młodych adeptów sztuki gry na gitarze!!
Joanna Grotkowska – Mama Niny